aktualizované: 20.04.2024 20:04:09

Vitajte na stránke Tatranských orlov !

2013

9.11.2013    30. Choď, ako môžeš, Bobrovecká dolina

V sobotu 9.11. 2013 sa uskutočnil jubilejný 30. ročník obľubeného bobroveckého behu do vrchu resp.

Choď, ako môžeš

Beh bol zaradený do Slovenského pohára v behu do vrchu. Podobne ako v roku 2012, aj v tomto roku dobehlo do cieľa viac ako 160 pretekárov v dvanástich vekových kategóriách.

Medzi bežeckou elitou si boli zasúťažiť v príjemnom prostredí Západných Tatier aj Tatranské orly Matej Jurčo, Milan Jurčo ml. a Marcel Matava.

Výsledky    Fotografie (Marek Uhrín)

29.9.2013    Časovka družstiev na 25 km, Liptovský Mikuláš

Kým najlepší cyklisti vrátane Mateja Jurča bojovali vo Florencii o titul majstra sveta, Tatranské orly (Milan Jurčo a Ján Klasovitý) napriek pozmenenej zostave oproti minulému roku vďaka pomoci dvoch košických rýchlikov Juraja Černocha a Juraja Figulu dokázali obhájiť 2. miesto v časovke družstiev. Víťazmi súťaže nad 40 rokov sa opäť stali cyklisti Malino Skialp Tím z Ružomberka.

ŠtartTraťPódiumPódium

V hlavnej kategórii do 40 rokov ostalo víťazstvo na domácej pôde zásluhou Cykloklubu Liptovský Mikuláš. Na 6. mieste sa v tejto kategórii umiestnil Dominik Pethö so svojím tímom. Výsledky + Foto

07.9.2013    Kráľova hoľa na MTB

31.8.2013    Martinský cyklomaratón Po cestách SNP

Na 5. ročníku tradičnej, 100 km trasy v Turčianskej kotline sa tešil z víťazstva Maďar Gabor Fejes, o.i. aj víťaz tohtoročnej Tatry Tour. Od začiatku nastavili cyklisti rýchle tempo, ktoré gradovalo neustálymi pokusmi o úniky. Nakoniec sa predsa rozhodlo až v závere; do cieľa prišli prví traja pretekári samostatne, za nimi nasledovala už väčšia skupina. V kategórii do 29 rokov obsadil Dominik Pethö 11. miesto. Milan Jurčo ml. z technických príčin preteky dokončil na poslednom, 23. mieste. Výsledky

24.8.2013    Žiarsky duatlon

Výborná účasť, 100 dvojíc a 150 jednotlivcov, bojovalo už tradične v Západných Tatrách v disciplínach bicyklom na Žiarsku chatu 1324 m.n.m. a behom do Žiarskeho sedla 1917 m.n.m. Tatranské orly sa spolu so zahraničnými hosťami zúčastnili súťaží štafiet. V hlavnej kategórii (súčet <80 rokov) obsadili Milan Jurčo ml. a Chris Symonds 10. miesto. V kategórii 80 – 100 vybojovala 2. miesto dvojica Ján KlasovitýJán Klasovitý ml., Milan Jurčo a Hugo de Vries 9. miesto.

Výsledky Jednotlivci, Družstvá

Foto ©: M. Illes, Tatranské orly

17.8.2013    XII. Po stopách Martina Rázusa

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Krásna sobotné počasie sprevádzalo zhruba 100 účastníkov na 185 km trase po stopách významného činiteľa — Liptovský Mikuláš, Brezno, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš. Okrem uctenia si pamiatky sa na dvoch úsekoch aj súťažilo. Na Čertovicu vystúpal Milan Jurčo ml. na 3. mieste, v záverečnom špurte na Liptovský Mikuláš na 2. mieste. Podujatia sme sa tentokrát zúčastnili v hojnom počte: Dominik Pethö, Milan Jurčo ml., Ján Klasovitý st. a Milan Jurčo st.

Foto zľava: Vladimír Ferenčík (predseda Spolku Martina Rázusa), Milan Jurčo ml. (Tatranské orly), Ján Skubík (Jablonka Racing Team), Peter Folta (Sportakus Cycling Team), Ján Bether (predseda ŠK Leader Fox Bike LM)

Fotogaléria Cykloklubu Liptovský Mikuláš >

Žiarska dolina

V príprave na Žiarsky duatlon sme si my, Milan Jurčo a Chris Symonds z Veľkej Británie, vyšli do Žiarskeho sedla.

10.8.2013    Horal MTB maratón 2013

Na 130 km trati cez Kráľovu hoľu vybojoval Ján Klasovitý 7. miesto v kategórii 50 až 59 rokov. Keďže bola na holi hmla a krupobitie, spolu  ďalšími vytrvalcami doslova „nebo prilbami mútili”.

27.7.2013    Cestný cyklomaratón Tatry Tour 2013

9. a 10. miesto okolo Vysokých Tatier

Milan Jurčo a Ján Klasovitý si užili svoje na 200 km trati. Deviate a desiate miesto celkove vo svojej kategórii znamenalo druhé a tretie miesto medzi Slovákmi.

Foto zľava: Ján Prcín, Ján Klasovitý, Milan Jurčo na štarte v Starom Smokovci.

Tour de Volcano 2013

Po dlhom čase sme sa opäť zúčastnili na cyklistických pretekoch. Tentokrát na 135 km trati okolo sopky Poľana. Ján Klasovitý obsadil vo svojej vekovej kategórii 5. miesto. Dominik Pethö kvôli pádu preteky nedokončil. Do pretekov Okolo Tatier, na ktorých by sme sa chceli ukázať, teda máme čo zlepšovať.

Jarná klasika 2013

Najbližším resp. prvým športovým podujatím v tomto roku mali pre nás byť cyklistické preteky Jarná klasika. Uskutočnili sa 25. mája 2013 na trase necelých 120 km so štartom v Starom Smokovci a s cieľom na Hrebienku. Najvýznamnejší úspech na týchto pretekoch zaznamenal Milan Jurčo, keď v roku 2009 vyhral mužskú A-kategóriu. Kvôli nepriaznivému počasiu sme však na preteky nevycestovali.

Bežecké lyžovanie 2012/2013

Už tradične — na liptovsko-kokavských lúkach — sme otvorili našu bežeckú sezónu. Snehu nie je veľa, za to však umožňuje beh na lyžiach aj mi mo upravených tratí.